קידום אתרים אורגני

תהליך של קידום אתרים אורגני
תהליך של קידום אתרים אורגני

מדוע לעשות קידום אתרים אורגני?

קידום אתרים אורגני הפך בשנים האחרונות לכלי שיווקי יעיל ומוצלח ביותר. כל עסק עם נוכחות דיגיטלית שרוצה להגדיל את מאגר הלקוחות הפוטנציאלי שלו חייב לעשות קידום באינטרנט אורגני בגוגל. מדובר בתחום שממשיך לגדול בקצב מסחרר, ומושך לתוכו עוד ועוד בעלי עסקים שמבקשים ליהנות מכל מה שיש לו להציע.

בנוסף, מדובר בעולם וענף שחשוב לדעת איך וכיצד להשתמש במה שיש לו להציע וחשוב יותר – מאיזה פעולות להימנע, כדי להבטיח שהקידום האורגני יעשה בצורה יעילה וכזו שמצדיקה את ביצועו מלכתחילה.

מה זה קידום אתרים?

אך בטרם נצלול למאפייניו של קידום אתרים אורגני כשלעצמו, חשוב להסביר מלכתחילה מהו קידום אתרים בגוגל ואיך הוא בעצם מתבצע.

לכן, קידום אתרים אורגני הוא שיטת שיווק דיגיטלי שתכליתה היא להביא את האתר שלכם למקומות גבוהים ככל הניתן בתוצאות של גוגל ולזכות במרבית החשיפה שניתן לייצר לו.

החשיבות של כל בעל אתר להגיע לעמוד הראשון ב-Google עלתה בשנים האחרונות. כל זה קרה בגלל שינוי מגמה בצריכה ששינתה את מעמדו של Google. מנוע חיפוש Google יכול להשפיע על הכנסות של של כל עסק/ אתר באופן ניכר. בישראל כמות הגולשים המשתמשים במנוע חיפוש Google מגיעה כמעט ל- 97%. נתון מטורף לכל בעל עסק שחשב אם כדאי לו לעשות SEO.

כלומר, אם פעם היינו נעזרים בגוגל אך ורק על מנת למצוא אינפורמציה ונתונים, היום גוגל משמש אותנו כמעט לכל מטרה באשר היא שקשורה לאינטרנט ולכל מה שיש לו להציע, גם אם מדובר בלהזמין סושי ועד כדי מציאת שירותיהם של בעלי מקצוע ובעלי עסקים.

לכן, שינוי זה שמהווה גולת הכותרת של שינוי מגמת הצריכה בישראל ובעולם, מצריך מכל בעל עסק שיהיה לו אתר, ואם כבר יש לו אתר, לדאוג שהאתר שלו יקודם אורגני וידורג גבוה בתוצאות החיפוש בגוג ל ככל הניתן במונחי החיפוש שקשורים לשיש לו להציע.

רוצה לקבל דוח מיקומים של האתר שלך בגוגל בחינם?

מלא פרטים עכשיו או חייג 077-6670167:

פרסום אינו תנועה פתאומית, או שורה של תנועות פתאומיות, אלא מאמץ ממושך.
ג'ון וונאמייקר

לקוחות מספרים כיצד הקידום האורגני בגוגל הגדיל להם את ההכנסות באלפי אחוזים:

נגן וידאו
דניאל "נויה פוד" - הגדיל את ההכנסות בעזרת הקידום האורגני
נגן וידאו
יובל "מומחה לרפואה סינית" - הקידום האורגני העיר את הטלפון שבקליניקה.

איזה סוגי קידום אתרים קיימים?

אפשר לבצע קידום אורגני בתוצאות החיפוש בגוגל בכמה אמצעים שונים, פרסום ושיווק דרך קניית שטחי פרסום בגוגל – מה שקרוי לרוב קידום ממומן (Google Ads), או שיפור (אופטימיזציה) האתר והתוכן שנמצא בו באופן שעליו נרחיב וקרוי קידום אורגני.

ההבדל בין ה- 2 הוא סוג הפעולות שנעשות באתר על מנת להבטיח שיגיע הכי גבוה שאפשר בתוצאות החיפוש של גוגל.

כלומר, אם באמצעות קידום ממומן בלבד האתר אמנם מופיע בפרונט של גוגל בזכות תשלום בלבד, להבדיל במידה ונעשה קידום אורגני לאתר האתר יגיע לתוצאות הראשונות בגוגל גם מבלי לשלם מעבר לסכום ששילמתם על עבודת הקידום האורגני.

כלומר, כשהאתר עובר אופטימיזציה משמעותית, אנו גורמים לגוגל להעריך יותר את האתר, וכפועל יוצא מכך לדחוף אותו מעלה תוצאות במנוע החיפוש, בגלל שגוגל מאמין שהוא נותן פתרון טוב ואיכותי לגולשים שנעזרים בו מלכתחילה.

לכל בעל אתר יש שתי אפשרויות להגיע לראש התוצאות בגוגל:
1. פרסום ממומן – לשלם לגוגל (Google Ads) ולקבל חשיפה בזכות התשלום.
אפשרות זו מספקת חשיפה רגעית ונקודתית ושמעלה ספק מצד הגולשים.

2. קידום אתרים אורגני – מקדם אתרים מקצועי ידאג לעבור על האתר שלך. יבצע אופטימיזציה פנימית וחיצונית.
זהו תהליך שמתבקש, על מנת לגרום לגוגל להבין שמדובר באתר איכותי, שהאינטרס של גוגל בעצמו הוא להציב אותו בראש תוצאות החיפוש.

קידום אורגני – דורש תהליך עבודה שמשתלם בסוף

קידום אתר אורגני הוא תהליך ארוך שלוקח זמן, לרוב מספר חודשים, בהם לאט ובזהירות האתר משתפר ובהתאם מטפס ומקבל עוד תנועה ותשומת לב מגולשים, אבל כזה ששווה לחלוטין את ההמתנה לו.

הסיבה היא שאיכות הפניות עצמן שמתקבלות מהאתר בסוף התהליך גבוהה יותר משמעותית מכל פרסום ממומן באשר הוא, בגלל שהגולשים לא מרגישים שהאתר שהציגו להם קנה את מקומו, אלא הרוויח אותו ביושר והמיקום שלו מתבסס על אלפי גולשים שעברו בו לפני כן ונהנו משירותיו.

"לעסק שאין חשיפה - לא יהיו לקוחות״
SEO

מהם היתרונות של קידום אתרים אורגני?

בנוסף לכך, היתרון שבגללו כדאי לבצע בחברת קידום אתרים, הוא שכשאתר מוצג על ידי גוגל בתוצאות המובילות – האתר מוצג כגורם מקצועי וכזה שגוגל עצמה חושבת שמומלץ לגולש להיכנס אליו.

  • יכולת בלתי מוגבלת לייצר פניות וטלפונים מלקוחות רלוונטים
  • חיסכון עצום בעלויות – אלפי שקלים בחודש על פרסום ושיווק מערוצים אחרים
  • מייצר לעסק שלך תדמית מקצועית ומחזק את המותג של העסק

קידום אתרים אורגני - מגדיל את כמות הפניות של לקוחות חדשים יותר מכל אמצעי שיווק דיגיטלי אחר

בזכות שירותי קידום אתר אורגני והגעה למקום עמוד הראשון בגוגל, קל יותר לייצר לידים/ טלפונים ולקוחות חדשים מאשר הגעה לשם דרך תשלום (Google Ads), כשנתונים של גוגל עצמו מראים שיותר מ- 75% מהגולשים שנכנסים לגוגל דרך קידום אורגני בוחרים ליצור קשר עם בעל האתר וכתוצאה מכך להפוך ללקוח חדש שלכם ומבקש לעבוד אתכם.

כמו כן, שירות קידום אורגני לא תלוי במחיר ששילמתם כדי להגיע לטופ, אלא מחיר קבוע שלא משתנה בהתאם לכמות החשיפה שקיבלתם, כשהפוטנציאל הוא בלתי נגמר.

קידום אורגני הוא האפשרות הזולה והיעילה לכל עסק

בנוסף, קידום אורגני זהו מוצר זול ומשתלם לעומת כל אמצעי פרסום דיגיטליים אחרים, בגלל שהוא מכוון בדיוק לקהל היעד שלכם, ומוצא אותם בכל מקום באשר הוא, גם אם הם בדרך למשרד, בבית הפרטי שלהם, או אפילו בחו”ל. כל מקום בו ישתמשו בגוגל ויחפשו משהו שקשור אליכם ולעסק שלכם – גוגל ידאג להביא אותם.

לכן, כשנעשה קידום אורגני בצורה טובה ומעמיקה, יכול בעל האתר לחסוך עלויות פרסום אחרות כמו פרסום ממומן או פרסום דרך ערוצי שיווק ישנים כמו טלוויזיה, רדיו, ומודעות שונות, מהסיבה הפשוטה שהאמצעים האלה לא יעילים היום כמו שהיו בעידן שלפני האינטרנט.

קידום אורגני מייצר תדמית ומחזק את המותג

כשאתר ממוקם בראש תוצאות החיפוש של גוגל, בגלל השיוך שגוגל עושה בין האתר והעסק מאחוריו למונח שחיפשו הגולשים, נוצרת לעסק תדמית של מקצועית ואמינה שכבר עזרה לגולשים אחרים שמצאו אצלו פתרון או מענה לבעיה שלהם, כשבאופן טבעי מדובר בחיזוק המותג מאחורי האתר עצמו – העסק שלכם.

אותו מיתוג ופרסום חיובי הוא זה שגורם לכך שלקוחות בעצם פונים מיוזמתם לעסק ויוצרים איתכם קשר, ולכן מדובר בקידום שמגדיל את ההכנסות של העסק בפועל פי כמה בכול שנה.

מה זה קידום אתרים אורגני ואיך הוא מתבצע?

קידום אתרים אורגני (SEO), כזה שבמהלכו מגיעים לתוצאות הראשונות במנוע חיפוש של גוגל שהאתר שלכם צריך להיות גבוה ככל האפשר, כולל בתוכו מספר תהליכים שנוגעים גם לתשתית הטכנית שיש לאתר כשלעצמו, כמו גם לתוכן הקיים בו ושאליו הגולשים נחשפים.

חלק קטן מהתהליכים שמתבצעים במסגרת שירותי קידום אורגני הינם כדלקמן:

  • תשתית טכנית (אחסון אתרים מהיר)
  • בניית אתרים במערכות CMS יעילות (כגון, וורדפרס וכו’)
  • מחקר מילות מפתח
  • בדיקה והעמקת תוכן איכותי ורלוונטי
  • יצירת קישורים חיצוניים
  • אופטימיזציה פנימית/ חיצונית
  • ועוד ועוד ועוד.

יצירת תשתית טכנית

הקמת תשתית טכנית מתעסקת בעיקר בנתוני המפתח שיש לאתר, האם הוא מחזיק בתקן SSL שמבטיח שהאתר מוגן ולא ישאיר את המבקרים בו עם הפתעות לא נעימות שנמצאות ברחבי האינטרנט? האם האתר מסוגל להכיל מספר גבוה של גולשים בו זמנית? כמה מהר האתר טוען את התוכן שקיים בו? האם הוא מסוגל להציג את התוכן גם בגרסה ניידת – בגלל שמדובר בדרך בה רוב הגולשים משתמשים כיום באינטרנט, ועוד.

מחקר מילות מפתח

לאחר שווידאתם שלאתר יש תשתית טכנית ראויה ושמסוגלת להכיל כמות גדולה של גולשים, קידום אורגני נוגע בעיקרו לתוכן שקיים באתר עצמו, כאשר השלב הראשון בהעמקת התוכן באתר עובר במחקר מילות מפתח רלוונטיות.

האפיון מתרחש באמצעות בחינה רוחבית שנעשית על ידי המקדם אתרים ונועדה לאתר את מילות המפתח שהגולשים שאתם מבקשים יחפשו ויגיעו אליכם דרך מנוע חיפוש בגוגל, ואת הגולשים שמחפשים מונחים שקרובים או זהים למונחים שיש לכם באתר או בעסק, כשנעשית השוואה אל מול אתרים מתחרים ושהכנסה של אותם מונחים לאתר תוביל להעלאת הדירוג מצד גוגל.

הסיבה היא שכשגוגל רואה שהאתר מכיל בתוכו מונחים שנותנים מענה רחב לסוגייה מסוימת, כדוגמת אתר שעוסק בגירושין ומציע ידע על כלל ההליך ולא רק מנסה למכור את עצמו, הוא מעלה את דירוג האתר כי הוא מעריך יותר אתרים שנותנים ערך מוסף לגולש עצמו, כמו גם שהוא מעריך פחות או רואה בעין שלילית אתרים שהם קליפה ריקה מתוכן.

בדיקת תוכן קיים

לאחר כשנגזרו המונחים הרלוונטיים שעבורם האתר שלכם מעוניין להתברג גבוה במנוע החיפוש עצמו, יתחיל תהליך עיבוי תוכן שנועד להעשיר את מה שהאתר שלכם מציע, ובו בעצם נוצר אותו ערך מוסף שהגולש מקבל, כאשר הוא נחשף ולומד מהאתר שלכם ומשיש לו להציע.

התהליך כולל הכנסת מאמרים רלוונטיים שסובבים סביב השירותים והמוצרים שאתם מציעים, כדי שכל מי שמחפש אותם בגוגל עצמו יגיע אליכם וליצור איתכם התקשרות עסקית.

הטמעת ויצירת קישורים

השלב הבא לאחר העמקת התוכן האיכותי הוא הטמעת קישורים באתר עצמו. יצירת קישורים שנועדה לאפשר לגולשים להתמצא ולהתנייד באתר שלכם בקלות ומבלי לחזור לדף הבית כל פעם כדי למצוא את מה שהם מחפשים, לכן אתר שמקושר בצורה טובה זוכה גם לחיזוק מצד גוגל שמעוניינת לתת חוויה טובה למשתמש.

בנוסף, נעשים קישורים מהאתר עצמו לעבר אתרים חיצוניים, אתרים שעוסקים בדברים רלוונטיים לתחום שלכם, ושהפנייה אליהם מסבירה לגוגל במה בדיוק אתם מתעסקים, ובהתאם גורמת לו להפנות אליכם גולשים שחיפשו דברים דומים כי ייתכן במידה רבה והתשובה נמצאת – ממש אצלכם.

בניית קישורים- המפתח לדירוג מנועי החיפוש

המפתח לדירוג במנועי החיפוש הוא בניית קישורים. ישנן שתי דרכים לעשות זאת, האחת היא באמצעות הסברה והשנייה היא על ידי פרסום אורחים באתרים אחרים.

ניתן ליצור בניית קישורים באמצעות מציאת אתרים רלוונטיים לנושא שאתה כותב עליו ושליחת מייל לבעל האתר עם קישור לתוכן שלך. הכוונה היא לפרסם את התוכן האיכותי שלך כאורח בבלוג באתר או בדף אינטרנט אחר, ולאחר מכן לקבל קישור חזרה לאתר או לדף האינטרנט שלך.

חשוב לציין שבניית הקישורים השתנתה עם השנים בגלל עדכוני האלגוריתם של גוגל. כיום יכול להיות קשה מאוד להשיג קישורים ממקורות אחרים מאשר פוסטים של אורחים, מכיוון שגוגל מתחשבת בדברים כמו זמן בין מתי שמישהו מקשר וכאשר הוא מקבל קישור בחזרה, כמו גם כמה אתרים מחברים בו -זמנית בבת אחת “

מחקר מילות מפתח

אי אפשר להתחיל את עבודת הקידום ללא מחקר מילות מפתח מדויק ומתאים לנישה שלך. מחקר המילים הוא השלב הקריטי ביותר בכל תהליך הקידום האורגני.

מחקר מתחרים

אנחנו חיים בעולם תחרותי מאוד, וכחלק מעבודת הקידום יש צורך לחקור את המתחרים שלך ולנתח את כל הנקודות החלשות שלהם.

אופטימיזציה לאתר

על החלק הזה, אסור לך לוותר! אופטימיזציה לכל העמודים של האתר כך שגם הם יעמדו בכל הדרישות של Google.

בניית פרופיל קישורים

פרופיל קישורים סמכותי לאתר יכול להיות גורם מכריע בתוצאות, קישורים אלה יכולים לתת לאתר שלך תנופה טובה הן בתוצאות והן בכניסות לאתר.

לסיכום – קידום אתרים נחשב ככלי היעיל ביותר להגדלת ההכנסות כיום

כמו שאפשר לראות, קידום אתר בכלל וקידום אורגני בפרט, מאפשר לכל בעל עסק להגדיל כמה שיותר את המוניטין והאמינות של העסק עצמו בעיקר בעיני קהל היעד שהוא מבקש למשוך.

בנוסף, הקידום האורגני נעשה בצורה שלא מחייבת את בעל האתר לשלם לגוגל מדי חודש, ולכן מאפשרת לו לצמוח ולגדול תוך כדי חיסכון עלויות פרסום משמעותיות, פשוט כי כבר לא צריך כלים אחרים שהיו מתאימים לשנת 1980.

כמו כן, לכל אתר יש אסטרטגיית קידום שונה ואחרת שנקבעת מכל מקרה לגופו, לכן – לפני שתרוצו לשלם לאדם הראשון שאתם מכירים שטוען שהוא מקדם אתרים, מומלץ לפנות לגורם למקדם אתרים מקצועי ובעל ניסיון שהוכיח את עצמו בעבר אל מול האתגרים שגוגל יודעת להרים.

לבסוף, אם אתם מחפשים פתרון לאתר שלכם, כזה שבאמצעותו לקוחות יצלצלו אליכם ולא תרוצו אחריהם עם פנס בחשכה, צרו קשר ונביא אליכם פניות איכותיות מלקוחות פוטנציאליים, כאלה שמחפשים אתכם, ושקידום אורגני נכון יאפשר להם למצוא.  

זו הנוסחה המנצחת,

קידום אתרים אורגני = דירוג העסק שלך גבוהה בגוגל = חשיפה גדולה לעסק = יותר כניסות לאתר = הרבה לקוחות = רווחים גדולים!

רוצה לקבל דוח מיקומים של האתר שלך בגוגל בחינם?

מלא פרטים עכשיו או חייג 077-6670167:

מסקנה: התחל להשיג יותר מכירות בעזרת אסטרטגיות שיווק באינטרנט

האינטרנט הוא הכלי החזק ביותר בארסנל השיווק שלך. עם כל הפוטנציאל שהוא מציע, קשה לדמיין מדוע לא תנצל את כוחו.

מסקנה: עליך להתחיל לנצל את כל אסטרטגיות השיווק באינטרנט הזמינות לעסק שלך ולקבל יותר מכירות כתוצאה מכך.